Görme Engelliler
T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ÇANAKKALE / ECEABAT - Opet Tarihe Saygı Ortaokulu

Fikret ÖZTÜRK

FİKRET ÖZTÜRK

 

Fikret Öztürk, 1949 yılında Nizip’te doğdu. İlkokulu Nizip’te bitirdi ve Yatılı Öğretmen Okulu sınavını kazanarak, Haruniye İlköğretmen Okulu’na girdi. Çalışkan bir öğrenci olduğu için okul tarafından seçilerek, İzmir Bornova Yüksek Öğretmen Okulu’na gönderildi. Bir yıl sonra İstanbul Çapa Yüksek Öğretmen Okulu’na geçiş yaptı.

Dört yıllık  Yüksek Öğretmen Okulu ve Fen Fakültesi’nin Fizik Bölümü’nü üç yılda bitirerek, Akşehir Öğretmen Okulu’na Fizik Öğretmeni olarak atandı. Daha sonra Gaziantep Eğitim Enstitüsü, İslahiye Lisesi, Mersin Tevfik Sırrı Gür Lisesi ve Mersin Eğitim Enstitüsü’nde görev yaptı.

 

1980 Yılında Öztürkler Petrol Limited Şirketi’ni kurarak, Petrol Dağıtım Şirketleri’nin Akaryakıt ve Madeni yağ bayiliklerini aldı. Öztürkler Petrol Limited Şirketi, büyük çabalar neticesinde, Türkiye’nin en çok satış yapan, en büyük Madeni yağ ve Akaryakıt distribütörü oldu.

 

1992 yılında Mersin’den İstanbul’a taşınarak, Türkiye’de yerli akaryakıt dağıtım şirketi olan Opet Petrolcülük AŞ.’yi kurdu. 2002 yılı sonunda Koç Holding Enerji Grubu’nun %50’ sine ortak olduğu OPET, kuruluşundan bu yana alt yapı yatırımlarına ağırlık vermiştir.

Sektördeki pazar payını ve istasyon ağını her geçen gün artıran OPET, Koç Topluluğu ortaklığıyla doğan güç birlikteliği ve sinerji sonucu, Türkiye’de akaryakıt dağıtım sektöründe tüketicinin ilk tercihi olma temel hedef ve prensibiyle hareket etmektedir.

Örnek bir insan, iyi bir işadamı ve iyi bir aile babası olan Opet Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, eşi Nurten Öztürk ve üç çocuğu ile birlikte dayanışmanın en güzel örneklerinden birini vermiş, “Dürüstlük ve çalışkanlık” yaşam felsefesi olmuştur.          

 

Yayın: 2012-12-14 - Güncelleme: 2013-01-23 12:32:05 - Görüntülenme: 7106